Graveering

Graveering metallile

Graveeritavateks metallideks on kõik üldtuntud/enamkasutatavad metallid välja arvatud kuld ja hõbe. Graveeringu jälg on kontrastne, värvilt matt-süsimust, mehhanilistele vigastustele vastupidav ja üldtuntud hapete/lahustite kindel. Kasutusalad näiteks:
1.Tasku ja kööginoad, kahvlid, juustulõikurid (võimalus lisada kingisaaja logo või nimi; pubide ja baaride tunnuslogo/markeerimine).
2. Metallist pastapliiatsid (ka nimelised), võtmehoidjad, tulemasinad, rihmapandlad, põue- ja matkapudelid ning termosed).

Graveering puidule

Puit on kõige laserisõbralikum materjal.
Graveerida on võimalik pea kõikvõimalikele puidust valmistatud esemetele, millede mõõtmed jäävad vahemikku 600 x 450 x 230 mm. Graveerides laseriga puitu on võimalik puidu pinnale tekitada sügavaid ning kontrastseid jäljendeid, teksti vms. Samas on võimalik jätta jälg, mis on sarnane käsitsi tehtule, mida mäletame pea kõik oma tööõpetuse tunnist.
Peale graveerimise on võimalik puitmaterjali ka lõigata laseri abil. Ühendades need kaks võimalust on spoonist (0,4-2,0 mm õhuke puitlaast) võimalik valmistada näiteks nimekaarte, jõuluehteid, puzlesid jms.

Graveering nahale

Nahk on graveerimiseks väga hea materjal. Enamikke erinevaid nahatüüpe on võimalik graveerida laseri abil. Samuti on võimalik graveerida tehisnahka, kuid lõpptulemus on siiski parim ehedal nahal. Graveerides heledale nahale, on tulemuseks tumepruuni värvusega, kontrastne graveering.

Graveering klaasile

Graveerida on võimalik nii ümaratele, kui ka tasapinnalistele klaasist valmistatud esemetele. Ümarateks esemeteks võivad olla näiteks: joogiklaasid, pokaalid, (õlle)kannud, (veini)pudelid jne. Eelpool nimetatud esemete suurused võivad olla järgmised:
Õõnsa eseme ava läbimõõt – kuni 90 mm
Maksimaalne detaili pikkus – kuni 390 mm
Maksimaalne välimine läbimõõt – kuni 180 mm

Tasapinnalisteks esemeteks võivad olla näiteks: karikad, pildiraamid, mitmetahulised vaasid ja – kannud jne. Eelpool nimetatud esemete maksimaalsuurused võivad olla 600 x 450 x 230 mm